„ROZKRĘĆ Z NAMI SWOJE RĄCZKI”
Poranek z językiem niemieckim
W sobotę 15 lutego 2020r. studenci filologii germańskiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przeprowadzili dla uczniów Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej w Łodzi dwa warsztaty zatytułowane „Poranek z Językiem Niemieckim”! Była to już druga edycja tego wydarzenia.
W ramach warsztatu zatytułowanego „Rosenmontag”, dzieci wspólnie ze studentami poznawały karnawałowe zwyczaje Niemiec, zapoznały się ze świętem Rosenmontag, wspólnymi siłami wykonały maski karnawałowe, ozdobiły balony a na zakończenie czekała na nich symboliczna lampka szampana Piccolo (oczywiście bezalkoholowego!).
Podczas drugiego warsztatu, uczniowie wyruszyli w wirtualną podróż po Polsce, podczas której czekała na nich moc atrakcji na każdej stacji. W Bydgoszczy odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie stworzyli swoje własne pachnących mydełka. W Muzeum Piernika w Toruniu poznali receptury wytwarzania pierników oraz zdobili swoje pierniki.
We Wrocławiu wspólnie wykonali plastelinowe krasnale i zwiedzili Starówkę w ich towarzystwie. W ZOO w Gdańsku poznawali niemieckie nazwy zwierząt i mieli możliwość wykonania zwierzęcego origami. Do Łodzi wrócili w dobrych humorach i z mnóstwem pozytywnych wrażeń!
Kreatywność
Kreatywność to takie widzenie rzeczy, które każdy inny także widzi i stworzenie takich związków, których nikt inny nie dostrzegł.
Podstawy kreatywności to takie zajęcia, w których każdy z naszych uczniów bierze udział, ale osiąga i zdobywa zupełnie coś innego i nowego. Mamy niespotykaną okazję widzieć jak rozwija się ukryta wyjątkowość każdego dziecka, która umożliwia łamanie schematów, rozwiązywanie zadań w sposób niestandardowy oraz otwartość wobec czegoś innego. Dzięki naszym zajęciom dzieci szanują każde nowe rozwiązanie, nie oceniają i uczą się z nich korzystać przekształcając je zgodnie ze swoimi potrzebami. Niezwykle ważna umiejętność współpracy w grupie jest nieustająco pogłębiana podczas zabawy i stawiania zespołów w nietypowych sytuacjach. Kreatywność, emocjonalność, otwartość dziecka ułatwia pokonywanie trudności każdego dnia min. podczas nauki z wykorzystaniem technik pamięci, a my staramy się w tym wspierać naszych uczniów.
WF na LODOWISKU
4 lutego klasy 4-8 naszej szkoły w ramach zajęć z wychowania fizycznego pojechały na lodowisko MOSiR na Retkinię. Byli uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na lodowisku i bez problemu opanowali podstawowe umiejętności jazdy na łyżwach i tacy, którzy doskonalili i szlifowali umiejętność jazdy do przodu, do tyłu, przekładankę, hamowanie itp. Był nawet pociąg co prawda nie do Warszawy ale do MSPEI. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili i bezpiecznie bez kontuzji wróciliśmy do szkoły.
warsztaty ,,Dogoterapii”
W naszej szkole odbyły się warsztaty ,,Dogoterapii” w klasach 0-1. Mają one na celu wspieranie edukacji poprzez przeprowadzenie zajęć-terapii z psem. Pani, która prowadziła warsztaty opowiedziała nam na czym polega Dogoterapia. Dowiedzieliśmy się, że jest to emocjonalny kontakt, specyficzna więź między podopiecznym i psem. Więź, która staje się motywatorem działań, daje poczucie bezwarunkowej akceptacji i sympatii. Psia przyjaźń to oddanie i troska. Obecność psa na zajęciach motywuje bardziej do podejmowania działań, wspólnej zabawy oraz wykonywania określonych poleceń lub zadań. Uczniowie we wspólnych zabawach zwiększają swoją motywację.Poznają techniki jak zajmować się psem, jak go karmić, jak się z nim bawić. Uczą się współdziałania razem.