Rzeki fabrycznej Łodzi
Rzeki fabrycznej Łodzi
W dniu 24.04.2015r klasa 1b udała się na wycieczkę po Łodzi. Hasłem przewodnim wycieczki ,,Rzeki fabrycznej Łodzi” było poznanie łódzkich rzek ich historii oraz zwiedzanie miasta w mieście czyli wycieczka po Księżym Młynie. O godzinie 9.00 byliśmy umówieni pod Pałacem Herbsta, gdzie przywitał nas pan przewodnik Bogdan. Wkrótce po 9 wyruszyliśmy śladami łódzkich rzek. Pan przewodnik pokazał nam wiele ciekawych miejsc , obok których często przechodziliśmy ale nie zwracaliśmy na nie uwagi. Tam stanęliśmy i chwilę posłuchaliśmy ciekawych informacji. Następnie udaliśmy się na Księży Młyn i przeszliśmy tzw.,, Kocim Szlakiem” do Parku Źródliska I i II gdzie także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historii naszego miasta. Na koniec oczywiście odbyła się w Parku wspólna zabawa po której wróciliśmy na dalsze zajęcia w szkole.
Wycieczka do Muzeum Farmacji w Łodzi
Jak powstają leki?
Moc wrażeń dostarczyła nam wizyta w Muzeum Farmacji w Łodzi, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz wykonać różne, ciekawe doświadczenia. Wiele radości z ważenia dostarczyły nam zioła a także duża waga na której mogliśmy okazję zobaczyć ile wysiłku trzeba było kiedyś włożyć aby wyprodukować leki na różne choroby. Zobaczyliśmy także jak wyglądały pojemniki na leki, meble z apteki i inne przyrządy stosowane w dawnych aptekarskich czasach. Na koniec naszej wspaniałej wycieczki przeprowadziliśmy doświadczenie z probówkami, pt. ,,Kwasowe czy zasadowe produkty żywnościowe”, podczas którego dowiedzieliśmy się o prawidłowym sposobie żywienia, które produkty są zdrowe a które nie, a także każdy z nas miał możliwość zrobienia swojego marcepana. Pracy włożyliśmy sporo a efekt był niesamowity i smaczny.
WIZYTA NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ
Wizyta w Instytucie Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn
W środę 22 kwietnia klasa Ia została zaproszona na zwiedzanie INSTYTUTU OBRABIAREK I TECHNOLOGII BUDOWY MASZYN.
Mieliśmy okazję obsługiwać niezwykłe dla nas maszyny, a także podjąć próby programowania niektórych z nich. Każde ćwiczenia uwieńczone były wyprodukowaniem małego gadżetu, który stanowił wielką pociechę dla dzieciaków. Atrakcji było mnóstwo, ale przede wszystkim nie mogliśmy oderwać się od zabawy w test na refleks, w końcu chęć rywalizacji dała o sobie znać.
Myślę iż Fabryka Inżynierów XXI wieku powiększy się w przyszłości o grono uczniów z naszej klasy- mówił o tym ten błysk w oku i „mega”chłonięcie wiedzy przekazywanej podczas zajęć .
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy p. Bogdanowi Kruszyńskiemu !!!
FUNtastyczny KONQRS RECYTATORSKI z języka angielskiego
Mistrzowie recytacji
Uczniowie naszej szkoły 21.04.2015r brali udział w FUNtastycznym Konqrsie Poezji Angielskiej. Na scenie Pałacu Młodzieży zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Uczeń klasy VI Szymon Rogaczewski zdobył wyróżnienie. GRATULUJEMY!
Skarby Muzeum Książki Dziecięcej
Wizyta w Muzeum Książki Dziecięcej
21 kwietnia uczniowie klas: 0, I a i I b przybyli do Biblioteki przy ulicy Gdańskiej 100/102 na spotkanie prezentujące skarby Muzeum książki Dziecięcej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zmieniającą się formą książki: zobaczyć jak wygląda papirus, zwój pergaminowy i bogato zdobiony inicjałami i miniaturami średniowieczny kodeks rękopiśmienny. Oglądając starodruk w oprawie z desek obciągniętych skórą mogli się przekonać, jak duże i ciężkie były dawne księgi, do czego służyły mosiężne narożniki i dlaczego blok spięty był klamrą. Mogli również porównać wygląd starej książki dziecięcej z XVIII czy z początków XIX-wieku ozdobionej ręcznie kolorowanymi miedziorytami, ze współczesną książeczką o nietypowych formach i kształtach. Nowe, interaktywne książeczki można bowiem nie tylko czytać, ale i słuchać, dotykać i wąchać.
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Warsztaty artystyczne INACZEJ
20 kwietnia klasa 0 wraz z klasą II wzięły udział w warsztatach artystycznych INACZEJ przy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tematem zajęć była – Cała Łódź i okolice. Młodzi artyści przybliżyli dzieciom historię Łodzi prezentując legendę o Januszu czy Fabryce Scheiblera w formie multimedialnej. Uczniowie wzięli udział w niekonwencjonalnym i oryginalnym działaniu plastycznym rozwijającym wyobraźnię i kreatywność, a mianowicie ilustrując opowiadane historie o Łodzi w grupach 2- osobowych na dużym płótnie. Dla obu klas te zajęcia były ciekawym i niezapomnianym wydarzeniem.
WIOSENNY FASHION SHOW
Uczniowie w Wiosennym Pokazie Mody
14 kwietnia w naszej szkole odbył się Wiosenny Pokaz Mody czyli kolorowy zawrót głowy. Zjechali się projektanci, modele i modelki z wszystkich klas. Propozycje wiosennych kreacji były lekkie, zwiewne, a także często odważne i nietypowe. Liczyła się przede wszystkim atmosfera towarzysząca pokazowi, a ta z pewnością była wiosenna 🙂
II PRZEGLĄD INNOWACJI I TWÓRCZOŚCI W EDUKACJI
NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY NAUCZYCIEL, PEDAGOG, METODYK
II NAGRODA
Bożena Dębrowska
„W jaki sposób dochodzimy do prawdy? Stąpamy po śladach”
NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW
I NAGRODA
Grzegorz Niewiadomski, Agnieszka Małek, klasa IB
„Jak powstaje film?”
Wizyta w Porcie Lotniczym im. W. Reymonta
Wizyta na lotnisku
8 kwietnia klasy Ia i O odwiedziły Port Lotniczy im. W. Reymonta. Mimo iż większość miała okazję lecieć samolotem, to jednak przejażdżka autobusem lotniczym po płycie lotniska oraz odwiedziny w Strażnicy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Po rozmowie z dowódcą Straży nie mogło się obejść bez sesji zdjęciowej przy nowoczesnym wozie strażackim oraz przymierzania kombinezonów i kasków.
Dziewczynkom najbardziej spodobała się pies pilnujący lotnisko, który wabił się Kapitan Słodziak.